Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj powiadomienia o promocjach i nowościach w naszym sklepie internetowym.

Płatności obsługuje

Płatności w sklepie internetowym shon.pl obsługuje Dotpay.pl

Manualny regulator prędkości obrotów wentylatora FRM1 15A

485,00 zł
Brutto 1-3 dni robocze

Ręczny sterownik prędkości obrotów wentylatorów lub nagrzewnic o maksymalnym prądzie obciążenia 15A.

Ilość
Dostępny

Regulator FRM1 umożliwia sterowanie pracą wentylatorów i nagrzewnic z silnikami asynchronicznymi. Regulacja prędkości obrotów w zakresie od 0 do 100% odbywa się poprzez potencjometr umieszczony na obudowie sterownika. Sterownik FRM1 może być także stosowany do regulacji mocy oświetlenia (klasyczne żarówki) lub grzałek.

Sterownik obrotów wentylatora zasilany jest sieci 230V. Regulator prędkości wentylatora posiada obudowę o klasie szczelności IP55 wraz z wyłącznik na bocznej ściance korpusu.W górnej części obudowy sterownika umieszczono radiator, który przyjmuje ciepło wytwarzane podczas pracy urządzenia.

Regulacja prędkości obrotów wentylatorów jest niezwykle przydatna w budynkach inwentarskich. Zwykłe sterowniki działające na zasadzie włącz/wyłącz generują wysokie koszty zużycia energii, ponieważ niezależnie od sytuacji i temperatury, wentylatory zawsze pracują na 100% z maksymalnym poborem mocy. Manualny regulator wentylacji umożliwia włączenie wentylatorów np. na 10% czy 20% w sytuacji, gdy nie jest potrzebna pełna moc wentylatorów. Generuje to znaczne oszczędności, a przy tym dodatkowo przedłuża to żywotność silników wentylatorów.

3 Przedmioty

Zobacz także