Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj powiadomienia o promocjach i nowościach w naszym sklepie internetowym.

Płatności obsługuje

Płatności w sklepie internetowym shon.pl obsługuje Dotpay.pl
  • Nowy

Inkubator wylęgarka do jaj iKar z tacą półautomatyczną i zasobnikiem na wodę

335,50 zł
Brutto 1-3 dni robocze

Uniwersalny inkubator iKar daje możliwość inkubowania jaj pochodzących od różnych gatunków ptaków m. in.: kur, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek, bażantów, perlic. 

Ilość
Dostępny

Do każdego inkubatora dołączony jest przewodnik po inkubacji, pozwalający zapoznać się z podstawowymi zasadami oraz wskazówkami szczególnie w przypadku nowicjuszy. Przedstawiony inkubator iKar może pełnić również funkcję klujnika, jest to bardzo ważna zaleta produktu.Wylęgarka iKar posiada tacę półautomatyczną, która mieści 56 jaj kurzych lub mniejszych np. bażancich. Zasada działa przedstawionej tacy polega na przekręceniu kluczyka w prawo lub w lewo, znajdującego się na zewnątrz obudowy, dzięki temu jaja obracają się, bez konieczności otwierania górnej pokrywy i wykonywania tej czynności ręcznie, zapobiegając tym samym przed ewentualnym spadkiem temperatury, która jest bardzo ważnym czynnikiem, powalającym na osiągnięcie wysokiej skuteczności inkubacji. Jaja powinno się obracać minimum dwa razy dziennie, aby zapobiec przyklejaniu się zarodka do błony. Po wyjęciu tacy półautomatycznej, bezpośrednio na siatce mieści się aż 80 jaj kurzych. Bardzo ważną sprawą w trakcie inkubacji jest odpowiednia wilgotność . Inkubator został wyposażony w specjalny uchwyt na butelki, z których woda uzupełnia kanały w dolnej części urządzenia.W górnej pokrywie inkubatora został umieszczony wentylator oraz grzałka. Grzałka stanowi element grzewczy o mocy 100 W, którą steruje elektroniczny termostat. Dzięki temu średni pobór prądu to jedynie 40 W. Natomiast wentylator, który miesza powietrze i zapewnia jego równomierne rozprzestrzenienie, utrzymując jednakową temperaturę w każdej części komory lęgowej. Temperatura jest zaprogramowana fabrycznie i wynosi 37,8oC. Nad jej kontrolą steruje elektroniczny układ z czujnikami, który utrzymuje ją na stałym poziomie. Transparentna pokrywa pozwala na obserwację procesu inkubacji. Ważną zaletą produktu jest wyświetlacz LCD, umieszczony również na pokrywie, wskazujący temperaturę.

Kontrola wilgotności w inkubatorze jest manualna, dokładniej kanaliki znajdujące się w misie dolnej inkubatora. Kontrola wilgotności polega na dolewaniu wody do kanalików.

Podstawowe parametry:

Materiał: tworzywo sztuczne

Zasilanie: 230 V

Pojemność jaj: Na tacy: 56 jaj, na siatce: 80 jaj jaj kurzych

Dystrybucja ciepła: Wymuszona - wentylator umieszczony wewnątrz inkubatora

Obracanie jaj: Półautomatyczne (przechylne)

Kontrola temperatury: Fabrycznie zaprogramowana temperatura, możliwość dokupienia pilota do zmiany temperatury

Kontrola wilgotności: uchwyt na plastikowe butelki

Kolory:Żółty

Rozmiar:[dł. x szer. x wys.] 46 x 46 x 19,5 cm

Opakowanie:1 sztuka

S0707

Zobacz także